Cem Yılmaz’a Şok Suçlama! Reklamları Durdurma Cezası Geldi

Sosyal medyayı etkin kullanan ünlü komedyen Cem Yılmaz hakkında şoke eden bir suçlama gündeme geldi.

Cem Yılmaz’ın sosyal medyada örtülü alkol reklamı yaptığı iddia edildi. Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, Yılmaz’ın hesabında muhtelif alkollü içecek ürünlerinin markası ve ayırt edici unsurlarının görülecek biçimde kullanıldığını, talep yaratıcı görüntü ve imalar kullanılarak yasak olmasına rağmen bu ürünlerin reklamının yapıldığını belirledi.

Kurul, Yılmaz’a reklamları durdurma cezası verdi.

Sabah gazetesinin haberine göre bahsi geçen görüntülerde reklam olduğu açıkça belirtilmeksizin veya ‘sponsor, işbirliği’ gibi herhangi bir açıklayıcı ifade kullanmaksızın kişisel beğeni ve deneyimlerin aktarılması olarak lanse edilen bir formatta paylaşım yapıldığı ve bu durumun örtülü reklam biçiminde gerçekleştiği tespit edildi.

Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, yaptığı incelemelerde Cem Yılmaz’ın sosyal medya paylaşımlarında, alkollü içecek ürünlerinin markası ve diğer ayırt edici unsurları görülecek ve fark edilecek biçimde görüntüler kullandığını, böylelikle paylaşımlarda talep yaratıcı görüntü ve imalar kullanılarak mevzuat gereği yasak olmasına rağmen alkollü içecek ürünlerinin reklamını gerçekleştirdiğini belirledi.

Kurul, Cem Yılmaz’a reklamları durdurma cezası verirken, Yılmaz’ın sosyal medya hesabından paylaştığı alkollü içerikleri kaldırması gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x